Które miejsce zajmie Warta Wawrów po rundzie wiosennej ?

Sport.pl

Aktualności

On/a miała na imię Mariola

• autor: wartyfan, 2012-11-11 11:24

W zaległym meczu klasy b Warta Wawrów pokonała po trudnym meczu Heliosa Brzozę 3:2

bramki: M. Pańczyk, Reszka, K. Dudek

Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę przejęli miejscowi, którzy konstruowali ciekawe akcje. Niestety brakowało skuteczności i bezbramkowy wynik utrzymywał się dość długo. W końcu indywidualna akcja M. Pańczyka strzał po długim rogu z około 12 metrów, piłka odbija się od słupka i wpada do siatki. Kolejne minuty i Warta nie zwalnia tempa raz po raz inicjując groźne sytuacje. Na szczęście dla gości miejscowi hurtowo tracą świetne okazje do zdobycia gola. Najpierw Dudek po wymanewrowaniu bramkarza strzela zbyt lekko i obrońca przyjezdnych łatwo wybija piłkę z pustej bramki. Następnie dobre podanie Dudka na wolne pole do M.Pańczyka, ale ten nie trafia w światło bramki. Swoje szanse ma również Reszka i Kurek jednak bramkarz przyjezdnych popisuje się dobrymi interwencjami. Kończy się pierwsza połowa po której prowadzimy jednym golem, będąc zespołem bezdyskusyjnie lepszym od kolegów z Brzozy.

Druga odsłona zaczyna się świetnie dla miejscowych. Świetne crossowe podanie M.Pańczyka do Reszki, który potężnym wolejem ściąga "pajęczynę" z bramki gości. Całą akcję śmiało można uznać za piłkarski majstersztyk, a strzał "Rechy" to stadiony świata!!!! Załamani zawodnicy Heliosa chwilę później tracą kolejną bramkę po rzucie karnym bezbłędnie wykonanym przez Dudka. Po tym trafieniu Warta oddaje inicjatywę gościom, którzy coraz śmielej poczynają sobie pod naszą bramką. Pierwszy powód do niepokoju daje miejscowym Zawodnik Heliosa Mariola, który po przebiegnięciu połowy boiska minimalnie się myli. W końcu gol dla przyjezdnych po ładnym rajdzie napastnika z Brzozy. Chwilę później goście zdobywają bramkę kontaktową po błędzie naszej defensywy i robi się nerwowo, przyjezdni czują szansę na wywiezienie zdobyczy punktowej z Wawrowa i ostro atakują, jednak ich starania nie przynoszą rezultatu.